D&A BLOG

České Švýcarsko 8.-10.9

Tahle lokalita má rozhodně nejkrásněší přírodu!

o čem si dnes přečteš?

Jaké je vlastně České Švýcarsko?

Byla místní kvalita asfaltu dostačující?

Zvadli jsme delegovat 19 vozů a dojela všechna domů?

Tak přesně to se dnes dozvíš!

Vrátíme se někdy do českého švýcarska?

Tyto lesy a silnice pro nás byli úplně nové a vzali jsme to opravdu vážně. Nechtěli jsme nechat nic náhodě. Všechny zvolené trasy jsme si pečlivě projeli, abychom náhodou nezajeli někam kam nechceme. Vybrali jsme ubytování, které bylo téměř v srdci národního parku. Myslím, že Vám můžeme rovnou říci, že místní příroda a skály jsou opravdu úchvatné. V momentě kdy jsme projeli Hřenskem a viděli všechny ty ohořelé stromy, tak nám došla slova.

Pátek

Tak tentokrát pojďme přeskočit okolní omáčku a přejdeme rovnou k sypačkám. 

Sakra! Tohle je fakt něco, a víte proč? Protože je tady opravdu skvělá kvalita asfaltu a skvělé zatáčky! Jediná nevýhoda je, že je to celé prostě hrozně úzké a máte dost často smrt v očích, když nevidíte za horizont zatáčky. Prostě Vám tam může kdykoliv něco vjet a proto musíte v těchto úsecích jezdit hlavně hlavou. Netlačit zbytečně na pilu a hodně dopředu předvídat. Když si tady to po chvíli osvojíte, tak si to začnete teprve pořádně užívat! Hned první úsek je naprosto bombov a doporučujeme si ho projet, je to silnice ze Staré Olešky do Nové Olešky. Pak vyrážíme směr na Jetřichovice a Rynartice, kde  nám poprvé dochází, že to tady bude o zrcátka. Nevadí, pomalu si zvykáme a zrychlujeme. Proplétáme se skrze jedním údolím za druhým a nestačíme se divit. Můžete se podívat k nám na instagram do uložených stories z této akce, to najdete ZDE. Najdete tam pár zajímavých onboardů, zejména ty s Hondou Typer, který velice ráda hituje omezovač. 

Po dalším přesunu se začíná sluníčko trochu linout k zemi a vše dostává najednou krásný oranžový nádech. Trochu jako byste si na telefonu dali nějaký filtr, aby všechno bylo ještě hezčí. A teď si vezměte, že si blížíme k těmto krásně osvětleným lesům a víme co nás čeká. Vidíme totiž mezi stromy jeden macatý výčnělek, který je všem znám. Ano, je to Ještěd a dokonce nám tam položili nový asfalt. No kdo by se netěšil?

Přijíždíme a už při prvních zatáčkách vidíme, že tady je to široké, tady do půjde, tady to půjde vlastně i bokem. Frčíme to prudkým stoupákem, ládujeme tam kvalt za kvaltem a užíváme si každý metr a dokonce ani to sluníčko nám nesvítí do obličeje a jsme schovaní ve stínu. Podmínky naprosto ideální a zastavujeme na velkém odpočívadle pár metrů před vrcholem. Všechna auta chladnou, brzdy klasicky praskají a řidiči vyskakují ven z aut s rohlíkem na tváři. To je vždy pro nás to nejdůležitější, protože víme, že si to užívají a my společně s nimi!

Trochu se nám tam kluci zakecali a sluníčko padlo níž než bysme chtěli. Trochu se nám z toho začíná stávám noční touge. Všichni měli hlad, takže to zase tak nešetřili. Naštěstí, když přišla úplná tma, tak už se zvolnilo. V noci je totiž dobré jezdit v omezeném počtu, ale když je Vás dvacet, tak je to trochu o hubu. 

Přijíždíme na ubytko a teď už to na co se všichni těšili. Společné večery se během naší historie pořádání stali nedílnou součástí těchto akcí. Tyto večery dodávají akcím ten správný feel a bez nich by to bylo jen to hloupé ježdění nad limity povolné rychlosti. (Což stejně milujeme).

Dobrou noc.

Sobota

Dobré ráno.

No, to záleží na tom jaký jste měli večer. Někomu se stává lépe a někomu hůře, ale důležité je, že se všichni drží harmonogramu a sjedeme se v 9:30h na MOLce. Už tam vidíme, že tam jsou rání ptáčata na motorkách a trochu čucháme průser. Na druhou stranu na nás všichni civí, co to zase přijelo za chuligány. Dáme tam pár roštovaček a natočíme některé výjezdy od benzinky. 

Seřadit a jedeme. Prvních 20 kilometrů je stejných jako při pátku, ale pak se odpojujeme směrem na sever a míříme i na Německou stranu. Další naprosto fenomenální úseky, ale sem tam nám to kazí provoz. Pár úseků jedeme vyloženě na kochačku, ale naštěstí se to stává zrovna v místech, která jsou bohatá na úžasnou přírodu. Počasí nám přeje, takže kábřisti si to užívají na max.

Před Německými hraničemi se nám opět otevírá volný prostor a nakládáme tomu co to jde. Po přejezdu hranic máme pár úseků, které se dají jet na plno, ale většinu času je to tam horší, jak v Hřensku. Takže provoz, který nám bohužel nedovolí nic akčního. A abychom se proplétali akčně provozem nám za to nestojí. Je to tady krásné, tak se trochu pokocháme. 

Vracíme se do Čech a dáváme oběd.

Po obědě jde někdo na pěší turistiku a vyleze na pár šutrů a někteří neochvějně pokračují dál v autech. Máme namířeno k ubytování a sraz si dáváme na MOLce. Tam se to po chvíli opravdu zvrhává a všichni si začnou skákat různě do aut a vozí se na cca 5ti kilometrovém úseku a ukazují si co jejich auta dokážou. Pak si dokonce prohazují auta zkouší, jak jim padnou. Tohle jsou další z těch nezapomenutelných momentů, které naše akce vytvářejí. Byla opravdu radost sledovat, jak jsou všichni radostí bez sebe.

Jede se večeřet a chystat na noční touge.

Noční touge

Ještěd  a Del Sol v hlavní roli. 
Del Sol po cestě umřela, ale ve stylu TopGearu jsme ji nechali na benzince a jelo se dál na Ještěd. Ten byl naprosto fenomenální a téměř bez provozu. Mezitím jsme potkali pár dalších nadšenců, kteří se sem přijeli také svést. Musíme uznat, že celé Liberecko poměrně žije nočním autíčkářským životem a je tam  hodně sypačů. 

No a teď je potřeba se vrátit k Del Sole a začít řešit. Bohužel se nenachází řešení, protože není dostatek materiálu po ruce. Auto se nechává na benzince přes noc. Druhý den přijel mechanik, vše dal během 30 minut dohromady a Del Sola odjela opět domů. 

Závěrem
Závěrem byste chtěli poděkovat Českému Švýcarsku, že nás takto krásně přijalo a určitě se sem v příští sezoně vrátíme. Dost možná budeme příští rok otevírat sezónu právě tady. Zaslouží si totiž dřívější termín, který bude bez turistů a my budeme moci využít místní potenciál naplno. Tahle akce nám opět ukázala, že se nejede podle zajetého vzorce. Protože každý víkend má své specifika a všechny se od sebe liší. A nás nepřestává bavit, jak se to vyvíjí, posouvá a utváří v něco co nás doufejme nikdy nepřestane bavit!

Fotky z akce

TRASA, KTERÁ NÁS DOSTALA

Ještěd
Ještěd je zde naprosto topové místo. byl to zde náš sypací vrchol. Zde se dá jet opravdu hrana, nový asfalt, krásné předvídatelné zatáčky a vcelku i přehledný úsek. Mají ho zde rádi všichni a leckdy i motorkáři, proto sem jet přes den jen s největší opatrností. Pokud si ale toto luxusní místo chcete užít opravdu naplno, jeďte sem večer za tmy :).
 

Která auta nás uchvátila?

Honda Civic TypeR EP3

Tohle auto ocení jen opravdoví znalci. Lehké auto s naprosto dokonalou kádvacítkou a radičkou skoro na palubce je dokonalé řidičské náčiní. Na klikatých a úzkých uličkách, které zde byly, byla EP3 jako doma. Slyšet omezovač této fantastické motokáry v kontrastu nádherné přírody a místních lesů, bylo prostě nejvíc.

 
Chevrolet Camaro

Extrémně agilní amerika, co toto auto dokáže, nám vyráží dech. Je slyšet na 2 km a pomalu nám přirůstá k srdci.

 

MÍSTO, KTERÁ NÁS NADCHLO

Hřensko
Místo, které je proslulé svojí krásnou přírodou. Od jisté doby je to zde spíše místo zkázy a ukázky toho, jak je člověk v určitých momentech bezbranný malý tvor a na některé živly, krátký. Zde je i horší asfalt, takže nám vůbec nevadilo toto místo projekt pomalu s upřímným respektem.
 

Kuci znate me, jak se nesype debilita furt, tak se moc netvarim. Ale ty swapy u benzinky a nocni jested, kde videt nalepenou muscle karu na kufru celej stoupak tak z toho sem mel fakt uprimnou radost. A ty nocni pokecy jsou taky mega, pac se vzdy sejde parta uzasnych lidi a strasne rychle to utece.

DSCF7357

 Hele, jednou nam vyslo krasne pocasi a sypat neslo protoze jini lidi. Ale umime si to udelat hezky i jinak. Ja mam radost, ze zas vic lidi vidi tu mou lodicku jinak.Projet se Preludou by lo mega husty. Projet se Del Solou byl ulet. Obavam se, ze se asi chci ucastnit togue uz vzdy. Protoze jak v jesenikach tak tady to byl masakr (cudos Kubo, to bylo peklo). My ještě zasypali po ceste domu slusne dneska s michalem a millhauzem.A jak jsme se bavili rano s Lukasem. Projdes parkoviste a vidis tam splnene sny. To mu dela strasne dobre.

DSCF8657

Za me byl nocni jested mega, motivujicim faktorem je, ze to jde rychlec!!! Teda z kopce, rozumime si😂 Patek za me taky, sral jsem maggi! A diky sobote, cely vikend na povestnou jednu nadrz! Diky borci, psina desiva😍 Rad jsem Vas vsechny videl! CU!

DSCF0156

Za mě bylo CZ Švýcarsko něco jiného než obvykle 😀 necítil jsem se tak “nelegálně” (až teda na komplet celé moje auto…). Bylo hodně na co koukat a silnice nebyly moc na sypání, hlavně kvůli provozu. Paradoxně bych řekl, že tohle bude největší pecka když chčije a není teplo, nebudou nikde lidi :D. Hlavně jsem si užil ty kochačky a výhledy po cestě a teda fakt super bylo i to swingers naruby na Molce v sobotu odpo 🤣. Bylo skvělý jezdit nahoru a dolů a pokaždé potkat 2-3 auta od nás po cestě dolů i nahoru a pokaždé s jiným řidičem 😀

DSCF9019

Balcy

Del Sol

PŘÍSTĚ U TOHO BUĎ TAKY!