D&A BLOG

SEASON OPENING? KRUŠNÉ HORY l

JAKÁ BYLA PRVNÍ LETOŠNÍ AKCE S D&A?

Přípravy přes zimu byly opravdu dlouhé. Většina z nás řešila základní potřeby, někteří z nás laborovali nad většími závadami. Naštěstí se všem povedlo auta na první letošní akci připravit na výbornou. Před akcí bylo velké očekávání a všichni se těšili až se pořádně rozjezdí. Také u Vás panuje lehká nervozita před první pořádnou náloží adrenalinu? U nás ano, ale hrozně jsme se na tento příval energie těšili.

Drsnější podmínky jsme si vlastně už nemohli ani přát. V pátek jsme jezdili za poměrně velkého slejváku, který nepřestával. Dostávalo nás to občas do prekerních situací a všichni jsme se museli soustředit na 110%. Není to vždy jen o dešti a zapnutých stěračích na maximální otáčky. Tady hrála velkou roli i mlha a pára, která někdy dovolovala viditelnost jen na 50 metrů před Vás. Nikdo z nás to však nevzdával a všichni jsme do toho šli s plným odhodláním.

První ostré tempo nás všechny prověřilo, tentokrát se banda na semislikách nedrala dopředu, ale s rozumem a rozvahou nechala jet auta s UHP ve předu. Nemá smysl pokoušet tuto tenkou hranici, ze které se pak již nelze vrátit. Opět nás všechny překvapilo CLA AMG, které obulo PilotSport 5. Toto auto v kombinaci s těmito pneumatikamy je ultimátní náčiní na tyto podmínky. Občas je až nepochopitelné jaký grip má tohle auto za mokra, samozřejmě je potřeba i velké sebezapření u řidiče, obrovská odvaha a jak už je u Balcyho zvykem, přepnout a prostě to tam vyslat.

Tohle však nemůže říct Marek, který vzal své Camaro, které má téměř 500 koní a obul si CUP2. Během víkendu vznikla skvělá hláška "Cupíkové počasí" to úplně nebylo. Mára byl místy až nešťastný, tyhle pneumatiky ho na mokru opravdu nepodržely. Vynahradil si to však v sobotu po obědě. Během oběda přestalo pršet a tak trochu jsme doufali, že by silnice mohla lehce oschnout. Po obědě nás čekalo velké překvapení. Silnice byla úplně suchá a bylo to až k neuvěření, jak rychle voda zmizela.

První suchý úsek před námi. Dlouho jsme neviděli, že by se kluci s plnými břichy takto vydali do aut, rychle zapnuly pásy a hned vyrazili. Hrozně se těšili, až tam vyšlou první opravdu ostré tempo. A bylo tomu tak. Ta nedočkavost a touha dostat se v zatáčkách přes 1G byla prostě nesnesitelná. První sekvence zatáček byla za velkého hvizdu pneumatik a už jsme se řítili směrem do Hrobu. Né však do toho, který nás čeká jednou všechny, ale nad vesnicí Hrob čeká opravdu velký klenot. Tento úsek jsme si dali snad 3x a vždy ještě ostřeji než v předchozím stintu.

Nálada byla skvělá a splnili jsme všechny atributy, které vždy od naší akce očekáváme. Nechali jsme auta vychladnout a odjížděli jsme zpět k ubytování. Ondra opět kouzlil u grilu, Lukáš to rozjel na simulátorech a všichni do sebe začali lít piva a ládovat se pořádnými fláky masa.

Pořádná nálož testosteronu, adrenalinu a neutuchající atmosféry, která nás doprovází na každé akci. Začátek sezóny nemohl být lepší a už teď jsme připravení na další zatáčky, které nás tento rok čekají.

Těšte se co přijde příště!

TRASA, KTERÁ NÁS DOSTALA

Krušné hory jsou plné zakroucených okresek. Není težké si zde dobře zajezdit. Opravdu velkou pochvalu si zaslouží místní silničáři. Za 3 roky co sem jezdíme se kvalita místních cest zvedla několikanásobě a vytvořilo se zde několik nových, opravdu skvostných úseků.

Jeden z nich na který jen tak člověk nenarazí je Vřesová - Černava.
Nový asfalt, klopené zatáčky, svodidla, vracáky, takřka nulový provoz - prostě pecka veliká!

Nejzajímavější AUTO?

500 koní v Camaru, V8 Hemi v Challengeru, Vtec v Typeru, pětiválec ve Fordu?

Tentokrát to nebylo o motorech, ale o perfektním nastavení podvozku, gum a preciznost na volantu.

O první příčku se dělí CLA AMG, potuňená Fiesta ST a neskutečný Peugeot 207 1.6Hdi poladěný ve všech detailech, který z kopce, díky svým vylepšením, letěl tempo hodné opravdového ostrého hothatche.

MÍSTO, KTERÁ NÁS NADCHLO

Nejzajímavější místo na naší víkendové trase byla určitě přehrada Fláje. To místo tady vždy bere dech a je to ideální místo klidu, přírody ke správnému oddechnutí před tím, co má v druhé části soboty přijít 🙂

Ale nejlepším místem bylo letos zcela jistě naše ubytování, které nám poskytlo naprosto úžasnou grilovačku v obou dnech. Připravili jsme si senzační kousky masa, otevřeli Coronu a kecali o autech až do rána 🙂

@Lukas Kocman , @Ondřej Žitek

Opet dekuju. Mazec akce, neuveritelny vymaz stresu. Ja si to uzil maximalne.

A takhle zadrbany jsem auto snad nikdy nemel 😀

IMG_20230429_115608

Za mě též, jako vždy super užitý víkend a opět jsem poznala nové lidi a bylo to top 

🔥 děkuji 💪🏻☺️

IMG_20230429_104831

Caroline

Honda Civic

Jinak teda taky dik, samotnyho me to nikdy tak nebavi jako kdyz letim za dalsima magorama, tesim se na sumavu💗
Si kvuli vam zmenim jmeno na realny snad vole

IMG_20230429_115717

Petr / Michal / Mravenečník / Werfuu

Subárko

PŘÍSTĚ U TOHO BUĎ TAKY!