D&A BLOG

NEJLEPŠÍ LETOŠNÍ AKCE? KRUŠNÉ HORY lll

Jak jsme si užili Krušné hory s D&A?

Pořádáme tyto akce už nějakou dobu, zažili jsme opravdu hodně, ale pořád nás nepřestává udivovat, co všechno ještě na naší akci uvidíme. Krušné hory byly jednou z nejlepších akcí, kterou jsme doposud zažili. Tak se pevně usaď, dej si kávu a pojď to s námi prožít.

PÁTEK
Jako vždy se začneme pomalu všichni sjíždět u ubytování. Rozdáme všem pokoje a lidi se začínají ubytovávat. Nainstalujeme simulátory, hodíme do sebe lehkou svačinu a jdeme nastartovat motory. Už tradičně všem řekneme základní pravidla, která dodržujeme během jízd. Jsou opravdu důležitá, protože nechceme, aby došlo k nějaké újmě. Rozdáme vysílačky a začneme se postupně řadit.

První rozjezd. První zatáčka a Lukáš už za to v předu tahá. Všichni se ho snaží držet a nikdo nechce být pozadu. Projíždíme první pasáže, začíná všem pořádně tlouct srdce a všem se do žil ve velkém přilévá adrenalin. První pasáž je spíše o rychlých zatáčkách a rovinkách.

Přijíždíme do technického úseku, všem hvízdají pneumatiky, brzdy začínají být cítit, ale nikdo nepolevuje a užívají si to na plno. Je tam krásný asfalt, listí ještě nestihlo napadnout a provoz je v pátek okolo 18té hodiny téměř nulový. Je to ráj.

První žádost ve vysílačce "Rozpadá se nám auto". Už jsme měli stres, že přicházíme o první auto, jenže jediné o co jsme málem přišly byl Ládi blinkr, který si řekl, že ho už nebaví být na jednom místě, tak začal vesele plandat. Stačilo ho odpojit a strčit dovnitř do auta. Vyrážíme dál a silnice je pořád lepší a lepší. Pomalu přijíždíme k naší nejoblíbenější silnici v Krušných horách a tou je silnice, která vede z Nejdku na Pernink. Nejdříve jí jedeme dolů a tady se prověří brzdy všech z nás. Zelené RS v předu vypálí a za ním Mustang, tak nějak jsme byli všichni nervózní, jak se s tím Mustang popasuje. Přijedeme dolů a Markus jásá nadšením a my společně s ním. Mustang nás všechny opět překvapil a musíme uznat, že jejich nová koncepce už není to, co bývala a vše najednou funguje. V Americe postavili okreskové náčiní v Evropském stylu.

Začíná se stmívat a my se řadíme spíše než podle rychlosti, podle toho, jak komu svítí auto. Ti lepší jsou v předu a svítí těm silnějším autům. Přichází světelná show o kterou se starají výfuky obou Focusu RS a hromy přinesla mocná V8 z Mustangu. Řítíme se všemi okreskami a místní ve vesnicích se hrůzou klidí z cesty. Nebojte, rychlostní limity ve vesnicích vždy dodržujeme.

Přijíždíme na ubytování a všichni opět srší emocemi. Probouzíme k životu gril, simulátory, otevíráme pivka a každý si najde to po čem touží. První den je za námi, jdeme spát.

SOBOTA
Raní ptáčata nastartovala auta a odjela si pro snídani, jenže probudili všechny ostatní. Takže se v sobotu brzo vstávalo a vyjelo se za v času, abychom se vyhnuli německému návalu kombíků a hlemýždímu tempu všech výletníků.

Sypeme tentokrát více severněji, takže náš cílový bod je přehrada Fláje. Během celého dne nás doprovází úžasné scenérie, krásné začátky a doslova pohádkové počasí. Připojí se k nám pár lidí, kteří za námi přijeli pouze na sobotní, hlavní program. Bylo úžasné sledovat, jak se naše skupina vozů snaží naskládat do kopcovitých zatáček a poslouchat u toho Hondu S2000 nebo Mazdu RX-8 byla symfonie, za kterou by se mělo platit.

Okolo druhé hodiny se k nám připojilo Ferrari 360 Challenge Stradale, které svítilo do všech stran a přitahovalo obrovskou vlnu pozornosti. Vůz, který váží něco málo přes 1100kg, nabídne obrovskou porci výkonu a brzdy, které by dokázali zastavit snad i vlakovou soupravu. Za přehradou Fláje, jsme našli okresku, kterou jsme dali dokonce 3x po sobě. Byl to doslova ráj pro Ferrari, které mělo řidiče tentokrát spíše upřednostňujícího rovinky. I tak to ovšem byl zážitek, který se dá zažít v ČR snad jen s námi. Vidět auto za více než pět milionu korun, které tlačí téměř plně naložený Focus RS MK3 a ujíždí mu Honda S2000 bylo něco neskutečného. Dokonce přišel moment, kdy Ferrari ztratilo kontrolu. Ve všech by mělo okamžitě hrknout, ale to byl takový příval emocí, že jsme se všichni zmohli na reakce, které vystihují naše devítileté JÁ. Protože tohle bylo něco, co zahřálo u srdce všechny z nás.

Večer se nesl opět ve znamení rozpáleného grilu a simulátorů a přesně takové večery máme nejraději. Všichni si vyprávěli své zážitky a byla naprosto famózní atmosféra.

Opět se to povedlo a my vám za to děkujeme!

TRASA, KTERÁ NÁS DOSTALA

Nikdo z nás nedá dopustit na výše zmíněnou silnice u vesnice Nejdek.

Tenkrát jsme se však vydali více severněji a u přehrady Fláje, jsme našli silnici, která nás všechny nadchla a určitě patří do našeho výběru nejlepších silnic.

A tou je silnice z Nového Města -> Mikulova.

https://mapy.cz/s/musemesasa

Nejzajímavější AUTO?

Další oříšek. Tato akce měla téměř všechny možné koncepte, které si jde pořídit.

Určitě nás ohromil Mustang, úžasná Honda S2000 nebo Mazda RX-8.

Byli bychom však pokrytci, kdybychom si nepřiznali, že nás nejvíce nadchlo Ferrari.

Jsme rádi, že se taková auta začínají objevovat na našich akcích a doufáme, že jich bude více a více.

MÍSTO, KTERÁ NÁS NADCHLO

Nejzajímavější lokalita byla určitě přehrada Fláje.

Mají tam i příjemný kiosek a člověk se tam nají nebo si dá kávu.

Najít tuhle bandu bláznů je splněný sen. Díky nim mám nabitý kalendář na celou příští sezonu. Celý víkend byl naprosto skvělý, ať už sypačka a nebo večerní zábava. Těším se hned na další akci!

280112732_5075251122553182_3357427151469850933_n

Rok se s rokem sesel a tohle byla moje uz ctvrta akce s D&A! A zase naprosta pecka, at uz jsem jel za FieSTou, Mustangem, RCZ nebo S200, pokazdy jsem dostal davku toho nejlepsiho – vune spalenyho benzinu, gum, brzd a k tomu tak akorat tempo zakonceny kazdej vecer grilovackou s pohodovou partou, co si na nic nehraje. Tohle jsou jizdy, co me neprestanou bavit!

248412897_10159222597782508_8518950608200599093_n

Krušné hory jsou pro mně jako malé Rakousko, všude krásné výhledy, stromy, hezké cesty. K tomu skvělá parta lidí a jejich aut, večerní simulátory a grilovačka je základ. Sdílení pocitů z jízdy po každým dnu je klasický petrolheadský víkend, který od minulého roku nemůžu vynechat.

289155072_5834149983278905_9164239002766829054_n

PŘÍSTĚ BUĎ U TOHO TAKY!

Driftování v RAKOUSKU!
připravujeme - leden, únor 2024
Previous slide
Next slide