PETROLHEAD VÍKEND: KRUŠNÉ HORY lll

Jak jsme si užili Krušné hory s D&A?

Vždy, když vyrážíme na další víkendovou akci, tak jsme plní očekávání, dalo by se říct i lehce nervózní. Nervozita však opadá pokaždé, když přijedou známé tváře, které rádi vidíme. A to je gró každé akce, komunita lidí, která ví proč přijela a chce se porovnat v každé zatáčce.

Nikdy nenecháme nic náhodě a vybíráme nejlepší trasy, které známe. Někdy vyzkoušíme i něco nového na doporučení místních, to se nám tento víkend vyplatilo. Narazili jsme na úžasné, úzké silnice, kde se neodpouští žádná chyba.

Kluci měli opravdu sypací náladu, která nás hnala furt kupředu. Po ostré jízdě a lehkém chlazení, jsme občas narazili na odlehlá místa, kde jsme na chvíli zastavili. Řekli si všechny dojmy z cesty a mezitím poslouchali zvuky chladnoucích brzd, praskající výfuky a auta byla ráda, že si na chvíli odpočinou.

Celý den skoro na plný plyn je fyzicky náročné, proto jsme nakoupili a vyrazili na penzion rozpálit gril. Tentokrát se toho ujmul Ondra, který ví, co má s grilem dělat. Flák masa, opečená bulka, čerstvá zelenina a burger je na světě. Po tom co jsme se všichni spokojeně nacpali a doplnili hladinku alkoholu v krvi, přichází ten pravý relax. Simulátory, kde si někteří z nás rádi poměří síly. Tohle většinou vyhrává Lukáš, ten kluk ví, kterou stopu zvolit a hraje u něj roli každá desetinka.

Pár z nás pít, ale nemohlo, šetřili si totiž sílu na noční touge. Noční touge je specifický moment celé akce. Né každý se na to cítí a je to pouze pro otrlé povahy, sice vidíte jestli se proti Vám blíží auto, ale nevidíte do každé zatáčky kam vede. Vzniká díky tomu spoustu náročných a občas i vtipných situací. Lukáš se u grilu trochu cvaknul a na noční jízdu si sedl k Petrovi s Civicem. Podle záberů z onboardu to neměl dělat. Za prvé měl Petr málem hnědou sedačku a za druhé se Petr nemohl moc soustředit, protože Lukáš ze strachu vydával zvláštní zvuky.

Po sobotě přichází ráno, kdy se musíme rozloučit a uvědomujeme si, že celá akce musí skončit. Víme však, že se brzy zase uvidíme na další akci, protože většina z vás se k nám pořád vrací a vy víte proč.

TRASA, KTERÁ NÁS DOSTALA

V Krušných horách je spoustu úžasných cest. Je těžké vybrat pouze jednu.

Vyhrává však technická pasáž mezi Loktem a Jenišovem. Tam je doslova klenot. Krásné zatáčky, které na sebe navazují bez dlouhé rovinky. Tady je to náročné na stopu, řazení a meziplyny. Zároveň je to úsek, který je přehledný a poskytuje dostatečnou bezpečnost.

Ještě jedna cesta, která je tedy trochu hardcore a vyžaduje trochu měkčí podvozek je mezi Pernštejnem a Dolní Malží, doporučujeme vyzkoušet!

Nejzajímavější AUTO?

Tohle bude těžké, za nás to jsou dokonce dvě auta.

Mustang, který za námi přijel si přivezl neskutečných 750 koní. Tohle auto vidět v akci, bylo doslova porno. Všechny nás překvapilo, že byť je to surová amerika, zatáčky jí nedělali takový problém, který všichni očekávali.

Zdatně mu sekunduje jednoznačně Ford Focus RS druhé generace. Neuvěřitelný zvuk pětiválce, který hřměl skrze lesy, půlmetrové plameny z výfuku a napumpovaná karoserie auta, za kterou se otočí téměř každý. To nejde nemilovat!

MÍSTO, KTERÁ NÁS NADCHLO

Místo, které se nám nejvíce líbilo na celém víkendu byla vyhlídka na Klínovci. Krásné scenérie, skvělá okreska, která k vyhlídce vede a parta lidí, která si dokáže takové místa užít.

Krušné hory jsou krásné doslova celé, je to jedno z našich nejoblíbenějších míst v České republice a proto tam jezdíme vždy dvakrát do roka.

A víte co? Dáme Vám ještě jeden tip, kam se zajet podívat. A tím je vodní hráz Přísečnice. To je klidné místo, kde není moc lidí a dají se tam pořídit krásné fotky.

„Za mě to byla asi nejpovedenější akce, cesty super, ježdění skvělý, trochu jsem podcenil přípravu a trpěl na těch starejch gumách, ale užil jsem si to na max! Ze všech akcí byla tahle s největší pohodou a celou dobu jsme se všichni skvěle bavili 🙂 takže diky kluci, že to pro nás pořádáte👍🙂

IMG_1657

„Krušný hory byly naprosto skvělý, líbilo se mi fakt všechno. Líbil se mi hlavně kolektiv a ty neskutečný cesty + organizace. Za mě bylo fakt neuvěřitelný jak totálně jiný lidi se spolu dokázali bavit o tom jednom, co je spojuje (auta), ikdyz ty lidi byli naprosto odlišní a místo toho, abych třeba dostal hate, když něco nevím, tak mi to kdokoliv po lopatě vysvětlil. Ty cesty byly fakt úžasný a jsem moc rád, ze jsem mohl poznat svoje auto v úplně jiném světle než doposud. Jsem fakt strašně unešený ze všeho a budu na ten víkend vzpomínat fakt jen v dobrém a těším se do budoucna na další akce, bylo to jedním slovem skvělé! Klobouk dolu!“

_1088222

„Moje vzpomínka na Krušné hory bude… policejní kontrola – top gear, pac jsem jel jako první tak mě zastavili a já koukal jak kamarádi jedou dál“ 😂😂😂😂

_1088240

PŘÍSTĚ BUĎ U TOHO TAKY!

Driftování v RAKOUSKU!
připravujeme - leden, únor 2024
Previous slide
Next slide