D&A BLOG

Šumava I 2022 24-26.6.2022

NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘÍRODA, ZATÁČKY A SILNICE V ČR

Týden před akcí jsme netrpělivě sledovali předpověď počasí. Opravdu bude pršet? Většina z nás jezdí na semi-slickách, tak si asi dokážete představit to nadšení. V pátek jsme přijeli na penzion, abychom se ubytovali, trošku prohnali simulátory, dali lehkou svačinu a mohli vyrazit. Celou dobu mrholilo, už jsme si říkali, že budeme muset jet opatrně a pátek bude tak trochu pasé. Ne ne, my objednáváme počasí vždy na čas a tak, aby všem vyhovovalo. Půl hodiny před odjezdem vysvitlo sluníčko, které téměř všude vysušilo silnice do sucha. Všichni byli nadšení, my rozdali vysílačky, poslední rady a informace o našem stylu ježdění a mohlo se vyrazit.

Německo, Arber
Tohle místo pro nás má speciální atmosféru a to z jednoho důvodu, všichni účastníci minulo roční Šumavy chápou. Silnice naprosto dokonalé, krásně široký, kvalitní asfalt a přehledné úseky, které dovolí víc než ostré tempo. Nahoru, dolů, táhlé zatáčky i vracáky. Doslova všechno po čem my toužíme. Dokonce padla i nějaké ta škarpa, ale nic co by nás zastavilo, vždy se pokračuje dál.

Po prvních ostrých kilometrech našeho víkendu jsme zajeli na nákup na večerní gril. V momentě, kdy jsme si sedali do aut, začalo pršet, ale to už nikomu z nás nevadilo. Přijeli jsme, gril byl rozpálený v cuku-letu a simulátory kluci tentokrát nenechali vydechnout. Měli jsme opravdu skvělou, společenskou místnost a okolo 10 hodiny došlo i na Virtuální Realitu, kterou si vyzkoušelo hodně nováčků a byla to skvělá podívaná pro všechny.

Druhý den se některým vstávalo trochu hůř, protože Jakub přivezl pro všechny pivo zadarmo a víte, jak to je, když je něco zadarmo. Nakonec se probrali všichni na čas, abychom mohli v 10:00 vyrazit. Už měli všichni přehled o tom, jaké kdo nasadí tempo a proto se pečlivě seřadili, aby nikdo nikoho nebrzdil. Silnice byla téměř suchá, ale v noci pršelo a v lesích pod stromy, se pořád držela vlhkost. To vyžadovalo, abychom byli všichni připraveni na všechno protože v mokrých lesích byl ještě stále cítit drift. Projeli jsme opět naše oblíbené úseky, měli jsme skvělého fotografa, ochutnali parádní burgery, žebra a další dobroty v Sušici. A sluníčko nás doprovázelo celý den, přesně tak, jak to má být. Počasí vyšlo naprosto dokonale a opět se potvrdilo staré pravidlo, že s D&A je počasí vždycky v suchu :). V Sušici na oběd doporučujeme podnik Pípa & Vývrtka. Skvělá kuchyně, ceny v normě a parkování na krásném náměstí.

Večer jsme rozpálili gril na zahradě, někteří si udělali oheň v ohništi a nastolila se naprostá pohoda. Letní pohodový večer na Šumavě, tisíce hvězd na obloze, naprostá nádhera! Rádi bychom vám sem přenesli tu atmosféru, která nás doprovázela, ale to bohužel nejde. Dali jsme si pořádné fláky masa, několik domácích burgerů, pár piv a taky trochu té zeleniny, aby z nás maminky měly radost. Někteří však museli s alkoholem počkat, protože každou sobotu nás čeká noční touge. Ano, ta už se stala nedílnou součástí každé akce, na kterou se vždy všichni těší. Tentokrát jsme vyrazili ze Železné rudy do Čachrova a zpět, kde je naprosto skvělá silnice, kterou jsme o víkendu jeli snad třikrát a nemohli jsme jí vynechat ani noční sypání. Poslední třešnička na dortu proběhla a mohlo se dát závěrečné pivko a pohodové posezení pod oblohou hvězd.

Ach ty rána, kdy se musíme rozloučit. Nikomu se nikdy nechce, všichni by chtěli zůstat a jezdit pořád dál a dál, aby nikdy takový víkend neskončil. Každý takový účastník nám dělá vždy radost, protože víme, že máme zápal pro stejnou věc.

Díky.

Nejzajímavější AUTO?

Supra? Ne...
Focusy RS? Ne...
Impreza STI? Ne...

Tento víkend nás naprosto všechny dostala Honda S2000, která řvala neskutečným způsobem a líbilo se nám na ní, že nesla známky používání a my každý takový stroj umíme ocenit.
Tento vůz působí až nostalgicky a ukazuje nám jak skvěle vypadala jedna naše automobilová éra, které jsme byli všichni součástí a která už je bohužel nenávratně pryč.
Tohle je Honda S2000, je to ikona a legenda své doby.

TRASA, KTERÁ NÁS DOSTALA

Myslím, že za všechny z nás můžeme vybrat úsek mezi Čachrovem a Železnou Rudou, který jsme si tentokrát vychutnali na maximum. Tato silnice je prostě dokonalá! Nejdříve Vás zde přivítají šumavské louky s úžasnou a přehlednou silnicí, která má několik opravdu složitých prověrek pro všechny okreskové sypače. Za krátkou chvilku se vjede do nádherného hustého lesa, kde je jeden krasný vracák za druhým a zde je to s pár dalšími auty zábava level milion :).

Bývá zde velký provoz, proto ranní a večerní doba jde zde ideální.

MÍSTO, KTERÉ NÁS NADCHLO

Šumava a její příroda nabízí mnoho neuvěřitelných míst, která stojí za zmínku. Letos jsme na dopolední kafíčko přibrzdili, po pekelné sypačce, na Modravě.
Rázem jsme se ocitli v naprostém ráji klidu, pohody, přírody a ticha. Po dopití latéčka a našlápnutí některých z našich šíleností bylo ticho a klid rázem pryč. Místní nám to doufám odpustí, neboť sice jsme občas hluční, ale v obcích jsme vždy velmi disciplinovaní a krom kraválu ohleduplní :).

Rozhodně doporučujeme toto srdce Šumavy navštívit :). Zejména kavárnu na Soutoku, která má krásnou terasu s výhledem na úžasnou krajinu, která bere dech.

Naopak se vyhněte místnímu pivovaru Lyer.
Nedá se zde platit kartou, vše je totálně předražené a je to klasická past na turisty.

Nejlepší víkend co jsem dosud zažil. Nepopsatelné zážitky! 🥵❤️🔥🔥. Děkuji za super víkend. Počasí bylo super. Super parta lidí a jako vždy to bylo top ☺️🔥 my ještě lítáme 😂

Untitled 15

David & Karol

Honda Civic 6g

Nejlepší je jak z obycejnych cinnosti jako je priprava grilu umite udelat srandu, proto jsou ty akce tak bezva. Díky moc byla to, jako vždy, parádní akce a už se těším na další 🙂

IMG_2091

Petr & Hanka

Honda civic

My taky moc dekujeme za paradni vikend, moc jsme si to uzili 👌❤️

10

David & Tess

Honda S2000

PŘÍSTĚ u toho BUĎ TAKY!

Driftování v RAKOUSKU!
připravujeme - leden, únor 2024
Previous slide
Next slide